আৰোগ্য মিত্র হ'ল স্বত্বভোগীসকলৰ বাবে প্ৰতিখন তালিকাভুক্ত স্বাস্থ্যসেৱা প্ৰদানকাৰী কেন্দ্ৰৰ প্রাথমিক যোগাযোগকাৰী

আৰোগ্য মিত্র সকলে তিনিটা বিস্তৃত ক্ষেত্ৰত গুৰুত্ব দিয়াৰ বাবে দায়বদ্ধ:

  1. এবি-পিএমজেএৱাইৰ অধীনত স্বত্বধিকাৰীসকলক চিনাক্ত আৰু পৰীক্ষা কৰিবলৈ "বেনিফিচিয়েৰী আইডেন্টিফিকেশ্বন চিষ্টেম" পৰিচালনা কৰা।
  2. প্রাক-অনুমোদন আৰু দাবীৰ অনুৰোধ জমা দিয়াৰ বাবে "লেনদেন পৰিচালনা" ৰ দায়িত্ব।
  3. স্বত্বভোগীসকলক এবি-পিএমজেএৱাইৰ অধীনত সামগ্রিক সুবিধাসমূহৰ সম্পর্কে আৰু তালিকাভুক্ত স্বাস্থ্যসেৱা প্ৰদানকাৰীসমূহত তাত্ক্ষণিক চিকিৎসাৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰা |

স্বত্বভোগী চিনাক্তকৰণ

  1. স্বত্বভোগীৰ পৰা আধাৰ কাৰ্ড, পৰিয়ালৰ পৰিচয় পত্ৰ বা যিকোনো চৰকাৰী পৰিচয় পত্ৰ সংগ্রহ কৰা |
  2. নাম অনুসন্ধান কৰা, চৰকাৰী পৰিচয় পত্ৰৰ ভিত্তিত নামসমূহ পৰীক্ষা কৰা, স্বত্বভোগীৰ সত্যতা প্ৰতিপন্ন কৰা, ফটো লোৱা আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে স্বত্বভোগীৰ সম্পৰ্ক স্থাপন কৰা |
  3. আৰোগ্য মিত্ৰই পৰিয়াল আৰু ব্যক্তিসকলৰ সাদৃশ্ নম্বৰসমূহ প্ৰাপ্ত কৰে; “ছিলভাৰ ৰেকৰ্ড” হিচাপে ৰেকৰ্ডটো সংৰক্ষণ কৰি ৰখা হয় আৰু এক ব্যক্তিগত কাৰ্ড উৎপন্ন কৰে |
  4. ৰেকৰ্ডসমূহৰ সত্যতা পৰীক্ষা কৰি কৰ্তৃপক্ষৰ ওচৰত জমা কৰা হয়; এবাৰ অনুমোদন কৰাৰ পাছত ৰেকৰ্ডটো “গ’ল্ডেন ৰেকৰ্ড” হিচাপে সংৰক্ষণ হয় |
  5. ইয়াৰ পিছত, আৰোগ্য মিত্ৰ কর্তৃপক্ষই 'গোল্ডেন ৰেকর্ড' হিচাপে এবি-পিএমজেএৱাই ই-কাৰ্ড প্ৰিন্ট কৰিব আৰু সেইবোৰ স্বত্বভোগীক দিয়ে |

সেৱা বিচৰাৰ বাবে তালিকাভুক্ত চিকিৎসালয়

  1. আঁচনিৰ সম্পর্কে প্রয়োজনীয়তা আৰু বিস্তাৰিত তথ্য প্রদান কৰা; সুবিধা চিনাক্ত আৰু এজন ৰোগীক গাইড দিয়া
  2. প্রাক-অনুমোদনৰ বাবে সমস্ত প্রয়োজনীয় নথি সংগ্রহ, স্কেন আৰু আপলোড কৰা।
  3. সময়মতে ভর্তি আৰু ৰোগীৰ বিচনাৰ প্রাপ্যতা বাবে EHCP সৈতে যোগাযোগ কৰা
  4. যোগাযোগৰ দাবী দাখিলৰ বাবে প্রয়োজনীয় সমস্ত নথি সংগ্রহ, স্কেন আৰু আপলোড কৰাৰ বাবে মেডিকেল অফিচাৰৰ সৈতে যোগাযোগ কৰা আৰু সমন্বয় কৰা।
  5. ডিচাৰ্জ কৰা স্বত্বভোগীসকললৈ ডিচাৰ্জ চামাৰী আৰু ফ’লো- আপ সৱিশেষসমূহ পৰীক্ষা কৰা |
  6. অভিযোগ সমূহ অভিযোগ বিভাগৰ মনোযোগলৈ অনা।
  7. নির্দেশাৱলীসমূহ লঙ্ঘনত সংগৃহীত কোনো অনুসন্ধানৰ পৰিমাণ অনুসৰণ আৰু ঘূৰাই দিয়াৰ টকাৰ পৰিমাণ প্ৰতিবেদন কৰা
  8. কোনো অনিয়ম বা অপর্যাপ্ততা প্ৰতিবেদন কৰা

আমাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক