সম্প্ৰতি অটল অমৃত অভিযানত তালিকাভুক্ত চিকিৎসালয়সমূহ পিএমজেএৱাই(এবি/এনএইচপিএম)বাবে পৃথককৈ আৱেদন কৰিব নালাগে | সম্প্ৰতি ৬ খন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় জি. এম. চি. কৰ্কট চিকিৎসালয়, ডা: বি. বৰুৱা কৰ্কট প্ৰতিষ্ঠান আৰু ১৫ খন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত পি.এম.জে.এ.ৱাই.ৰ অধিনত ৩৬১ বিধ প্ৰক্ৰিয়াৰ চিকিৎসা সেৱা চলি আছে ।

তালিকাভুক্তৰ বাবে আমন্ত্রণ

পিএমজেএৱাইৰ(এবি / এনএইচপিএম) বাবে বিশেষ বা স্পেচিলিয়েটি চিকিৎসালয়ৰ তালিকাভুক্তৰ বাবে আগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰা

অসম চৰকাৰৰ প্ৰধান মন্ত্ৰী জন আৰোগ্য আঁচনি(পিএমজেএৱাই) স্বাস্থ্য সুনিশ্চিত আঁচনিৰ দ্বাৰা প্ৰতি বছৰে প্ৰতিটো পৰিয়াললৈ ৫,০০,০০০ টকালৈকে আচ্ছাদিত চিকিৎসাপ্ৰদান কৰিবলৈ নগদহীন চিকিৎসাপ্ৰদান কৰাৰ লক্ষ্য কৰা হৈছে | এছইচিচি ২০১১ ত নিৰ্দিষ্ট মানদণ্ড অনুসৰি তালিকাভুক্ত সকলো পৰিয়ালসকলক আচ্ছাদিত কৰা হ’ব | পৰিয়ালৰ আকাৰ আৰু সদস্যসকলৰ বয়সৰ বাবে কোনোধৰণৰ বাধা নাই |অস্ত্ৰোপ্ৰচাৰ, চিকিৎসাআৰু ডে কেয়াৰ চিকিৎসা, ঔষধৰ ব্যয়সমূহ আৰু ৰোগ নিৰ্ণয়সমূহৰ ব্যয়সমূহক সামৰি ১,৩৫০ পেকেজৰ অধীনত মাধ্যমিক আৰু তৃতীয় চিকিৎসা সেৱা আচ্ছাদন কৰা হয় |প্ৰয়োজনীয় যোগ্যতাৰ মানদণ্ড পৰিপূৰ্ণ কৰা চিকিৎসালয়সমূহে এই আঁচনিৰ অধীনত তালিকাভুক্ত কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰসমূহৰ সৈতে ৩১.০৮.২০১৮ ৰ আগতে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে |সালসলনি কৰাৰ বা হ্ৰাস কৰা নতুবা আবেদন জমা কৰাৰ ওপৰৰ তাৰিখ বঢ়োৱাসমূহ তালিকাভুক্তকৰণ প্ৰক্ৰিয়াৰ সক্ষম কৰাৱলৈ সমীচীন অনুসৰি গ্ৰহণ কৰা হ’ব | ওপৰত উল্লেখ কৰাৰ বাহিৰে অন্য ধৰণত আৱেদন পত্ৰসমূহ গ্ৰহণ কৰা নহ’ব | এই আহ্বানটিয়ে কোনো আৱেদনকাৰীক তালিকাভুক্তৰ প্ৰস্তাৱ বা প্ৰতিজ্ঞা প্ৰদান নকৰে |

চিকিৎসালয় তালিকাভুক্তৰ বাবে যোগ্যতাৰ মাপকাঠি     Click Here

চিকিৎসালয় তালিকাভুক্তৰ বাবে     Click Here

Empaneled Hospitals